Машина була куплена давно, який це уже хазяїн на Україні - історія вперто мовчить. Я знаю двох)
Коли я ще був малий і про машини мало думав був у нас РАФ. Незрозуміла така штука, яка ніби і бус а ніби і не схоже. Навіщо він нам був - напевно не знав і батько, який дуже його хотів. Коли таки виявилось що він нам нетреба - вирішили купити якусь легковушку, схилялись до нашого автопрому (напевно, тому що були декілька вазів, від копійки і до сімки, особливо любили чомусь червоненьку четвірку), але з авторинку повернулись хресний і тато з чорненькою вольвою.
Чесно кажучи, як вона до нас попала незрозуміло точно по цей день. Купляти хеч, ще й маленький (нУ, візуально), ніхто не збирався, ще й незрозумілого звірка під назвою вольво. Діло випадку. Якийсь дядько з колгоспу з далекого полісся приїхав її продавати - щось незрозуміле, де взяв толком нерозказав, сказав тільки що йому в колгоспі така машина нетреба і взагалі йому потрібен трактор, тому продавав її відносно недорого. Воно і видно - наслідки ремонтів "аби їхало" і "що під руку попало" часом вилізають ще. Хай цей дядько буде 1 хазяїн у нашій країні

Другим хазяїном, як я думаю уже всі зрозуміли, був батя. Машину він не те що б не любив, поважав напевне буде доречніше слово. Вона їздила. Куди треба. Коли треба. Скільки треба. Так як з'ясувалося, що у нашому місті на той час (більше 8 років тому) був аж 1 шрот з вольво (ну як шрот, дідок у кого була ще 1 така машина пригнав собі донора і потихеньку його розпродавав

Так би вона і стояла, якби не надумали її продавати. А я якраз права отримав. Коротше кажучи, жаба задушила ходити пішки коли буквально поряд стояла машина. Так, був варіант продати цю і купити живенький жигульчик, але щось я на них недобре дивився. Тому вольво залишилась з умовою одною - забирай і роби що хочеш, але на машину грошей не проси

Чесно кажучи, спочатку я дивився косо на неї, а вона на мене. Певно невподобали один одного. ЩО за вольво, куди там дивитись, що робити, я, як людина яка знала навіщо руль і що десь там знизу ще 3 педалі, а збоку непонятна штука що б розганятись можна було, я незнав абсолютно. При першій же спробі завести машинка пукнула димом і на всі мої старання щось ще робити відмовилась.Уже потім мені пояснили що непогано було б поміняти фільтри, зарядити акум, ВЛИТИ солярки (дизель? шо то таке)... Якщо скоротити цей квест - машину таки завели і привели в більш-менш порядок (тобто вона заводилась і ніби їхала). Далі у мене була повна свобода дій (яка звелась до поїздок на рибу/по гриби/ в ліс, де я успішно не розминувся з пеньком і нормально так погнув губу), бо по місту було страшно.
Через деякий час я (як уже думав що умію їздити, неправильно думав маю зазначити) почав помічати що не все так радужно як уявляється - машина їде поганенько, щось шумить, мотор трясе, і димить як паровоз. Так як якісь свої гроші вже були, вирішив що пора міняти кільця і щось робити мотору (казали, голова була зроблена). Це і було початком кінця) НАпару з дядьком розібрали, зробили, поставили. Ага, уже, розбіглись. Ні я, ні дядько, ні тато незнали про мітки, і як їх ставити. Результат - таки порвали ремінь ГРМ, побило клапани. НА той момент хотілось ту вольву кудись подіти подалі і небачити

Але, жаба таки знову задавила здоровий глузд. Підзбирав грошей, щось доклав тато, був найдений і куплений мотор з усім навісним за 500 уй. тут на форумі (чесно кажучи, так я суди і попав

Як він ставився то окрема епопея. Але машинка ожила! Заурчала як молода і весело собі почала бігати. А я якось таки їздити

За цей час що вона у мене було зроблено/куплено/поміняно:
1.лобове - 400 + доставка (клуб)
2.троси ручника (всі 3, екзіст) - точно не пам'ятаю, здається в районі 100грн/кожен
3. мотор з навісним - десь 500 уй+доставка (клуб)
4. вакуумний насос (клуб)
5. вентилятор радіатора (50-100 грн) - було куплено 2 шт, 1 побив

6. вентилятор пічки (корпус пічки подарували) - 100 грн
7. полуосі+шруси -800 грн пара з усім (клуб)
8. ручка зовнішнія, а потім ще одна. і ще одна - поміняв 3 шт з 4 - брав від 100 і до 300, точно непам'ятаю (клуб)
9. комплект патрубків - здається біля 200 грн (клуб)
10. аморти задні - брав пару у Колі, непам'ятаю скільки але пам'ятаю що сусід-жигуліст коли почува ціну пару разів перепитував чи я "0" не пропустив (клуб)
11. поміняня всі підшипники ступиць (перед+зад) - в районі 80 грн/шт
12. замінено колодки (перед+зад) - в районі 250 грн за комплект на 2 колеса
13.замінено передні аморти, пильники, відбійники, подушки стійон, чашки, поворотні підшипники, рульові тягі, шарові опори, сайленти передньої підвіски, тормозні трубки (може щось забува, по факту майстер дав список що треба по передній підвісці щоб туди не дивитись - що і було куплено і поставлено, основне ніби написав) - все це щастя вийшло десь 2100 грн (майже все брав через клуб нову, в "Магазині Вольво" з Львова)
14. недовго музика грала (ну тут як дивитись, майже 2 роки цей мотор мене провозив добре

15. карти дверні (уже поміняні), зараз куплено другий комплект у Сергія 740 (уже поставив) - 300 грн (клуб)
16. там же задні фари, приборка, новий трос спідометра (від магазина вольво) - 250+150+100, доречі, я уже недумав що колись побачу таке на цій машині і спочатку думав - от блін, знов неробить - а ні, робить. Просто не дригається. Зовсім. Показує чітко і взагалі без люфта. Я щасливий

Само собою що куплялось ще купа всякого - що поставив, що уже поміняв, що ще лежить і жде свого часу, всього толком не згадати)
В планах найближчих - таки поставити передні сидіння, поміняти ковролін, відчистити стелю, обезшумити.
Морально готуюсь що б повністю перебрати блок. І пора щось робити з погнутою губою. Також треба або зовсім зняти, або замінити тонування (уже доволі затерне, трохи пообдируване - необійшлося без мене).
Хотілка - електропакет (ну, склопідіймачі, електрозеркала з управлінням/складуванням/підігрівом), можливо люк, щось вчудити з фарами, підігрів сидінь, щітки або омивач на фари, обвіс, підсвітка всього що можна підсвітити (постійний предмет підколок Влада (той що Olvlad) - ну от хочеться, таке от незрозуміле часом для самого себе бажання - щоб світилось. красиво. да. якось так))
Ще більша хотілка (тссссс, шопотом і що б ніхто не чув) - 1,9 турбосолярчик з четвертої серії
